شستشوی گلیم فرش

فرش های گلیم از جمله فرش هایی هستند که در طراحی خانه از محبوبیت خاصی برخوردارند. در حال حاضر ، شستن فرش گلیم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مقاله در مورد نوع شستشوی گلیم در خانه یا قالیشویی صحبت خواهیم کرد.

انواع گلیم

الگوهای بافت زیبا فرش های گلیمی از گذشته تا به امروز مورد بحث و تحسین قرار گرفته است. آنها بیشتر روی فرش و قالیچه های دستبافت عشایر هستند. جلوه های ویژه این آثار هنری نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. این امر منجر به تولید این گلیم ها و ارائه ابزار و فناوری مدرن به آنها شد. کشتارها به دو دسته تقسیم می شوند:

گلیم دست ساز با الیاف طبیعی

فرش الیاف مصنوعی

شستشوی فرش گلیم دستی

همانطور که گفتیم گلیم دستی از الیاف طبیعی بافته می شود. شستن این گلیم ها در خانه مشکل است. این به این دلیل است که ممکن است داخل رنگ باشد. و زیبایی این فرش ارزشمند را از بین ببرید. اگر تصمیم دارید لباسشویی را در خانه انجام دهید ، به این نکات توجه کنید.

در مرحله اول گوشه گلیم را مرطوب کنید. آن را با یک حوله سفید خشک کنید. اگر حوله رنگی است. نشان می دهد که فرش شما بعد از شستشو دچار تداخل رنگ می شود. حال اگر رنگ بازنگشت ، می توانید آن را با آب زیر 30 درجه و شامپوی مناسب فرش بشویید.

توصیه می شود کار را برای شستن گلیم به متخصص قالیشویی بسپارید تا گلیم آسیب نبیند.

شستشوی فرش گلیم با دستگاه

برای شستن گلیم ماشینی قبل از خیساندن آن ، ابتدا گردگیری کامل را انجام دهید. می توانید این کار را با کمک تکان دادن و جاروبرقی انجام دهید. گلیم را با آب (دمای آب 30 درجه سانتی گراد) مرطوب کنید. حالا با شامپو یا شوینده فرش بشویید. فراموش نکنید که الیاف گلیم مقاومت کمی دارند. در نتیجه ممکن است پاره شده یا پوسیده شود. همیشه متخصصانی هستند که به شما کمک می کنند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
درباره قالیشویی گل مهر

قالیشویی گل مهر متخصص در شستشوی انواع فرش ماشینی و دستبافت، رفوگری ، تعویض و ترمیم ریشه و شیرازه

تماس یا قالیشویی گل مهر
آدرس کارخانه

احمد آباد ، شهرک رضی آباد

خیابان شهدای گمنام  ، پلاک 107

ایمیل : info@ghalishoiegolemehr.com